Medycyna estetyczna:
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa stanowi najbardziej uniwersalny i jeden z najczęściej wykonywanych w naszym kraju zabiegów medycyny estetycznej. Jest to nieinwazyjna i skuteczna metoda odmłodzenia i rewitalizacji skóry, ciesząca się dużym powodzeniem również poza granicami Polski.
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry małych dawek specjalnego preparatu (tzw. mezo-koktajlu) składającego się z kwasu hialuronowego oraz odpowiednio dobranych substancji odżywczych, takich, jak: witaminy A, C, E, krzemionka organiczna oraz substancje czynne, na przykład ekstrakt z zielonej herbaty lub alg, kofeina, rutyna, a ponadto wyciąg z miłorzębu japońskiego. Wstrzyknięty preparat w krótkim czasie pobudza procesy produkcji elastyny i kolagenu, powodując regenerację naskórka. Kwas hialuronowy, dzięki wiązaniu cząsteczek wody w skórze, wpływa korzystnie na jej nawilżenie i ujędrnienie. Witaminy i wyciągi z ziół skutecznie odżywiają komórki skóry i poprawiają jej kondycję.
Zabieg jest całkowicie bezpieczny i przynosi natychmiastowe rezultaty. Wykonuje się go za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu. Cena uzależniona jest od stosowanego preparatu oraz obszaru, który jest poddawany rewitalizacji. W Poradni Insula kwalifikację do zabiegu przeprowadza lekarz specjalista, który używa naszym zdaniem najbardziej efektywny preparat dla pacjenta – Neauvia HydroDeluxe
Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej:
- potrzeba rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion oraz grzbietów dłoni,
- zwiotczenie skóry,
- cellulit,
- rozstępy,
- zmarszczki,
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
- łysienie,
- miejscowe odkładanie się tłuszczu.
Efekty uzyskane po mezoterapii igłowej:
- skóra jest głęboko nawilżona i odżywiona,
- skóra odzyskuje napięcie i elastyczność,
- poprawia się gęstość skóry i jej struktura,
- zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne,
- skóra jest rozjaśniona i odmłodzona,
- znikają nieestetyczne cienie i worki pod oczami.
Przeciwwskazania:
- choroba nowotworowa,
- niektóre choroby przewlekłe, np. cukrzyca,
- ciąża i okres karmienia,
- przyjmowanie leków obniżających krzepnięcie krwi,
- opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne.